Únor 2014

Železný král - Julie Kagawa

16. února 2014 v 13:56 | Lissa |  Recenze
Železný král (Železná víla, #1)Název: Železný král
Autor: Julie Kagawa
Rok vydání v ČR: 2012
Vydavatelství: Knižní klub
Originální název: The Iron King
Série: Železná víla
Počet stran: 368
Hodnocení na goodreads.com: 3.97
Moje hodnocení české obálky: 5/5 stejná jako originální
Web Julie: http://www.juliekagawa.com/ (http://theironfey.com/)
Odkaz na goodreads: http://www.goodreads.com/book/show/6644117-the-iron-king

OK, takže...

13. února 2014 v 18:21 | Liss |  Lissina vykecávačka
Nazdárek!

Tento týden je dost hektický, samá písemka nebo zkoušení a k tomu seminárka do IVT. Navíc váš štvou spolužáci, když se vám po měsíci a půl zeptají, cože jste to měli na "výzo" a vy jim odpovíte pravdu - i když ta pravda bolí a všichni na nás hledí jako na totálního magora a šprta. OK, myslím si, že na gymnáziu mít moje vysvědčení je trochu nahlavu, ale já jsem s ním spokojená. Je to krásné "výzo" a já se učím pro sebe a ne pro to, abych mohla říct, prošla jsem půlku prváku s ... nebudu to rozepisovat.

Jinak v sobotu se jde pařit na ples, na to se moc těším, protože přijedou kamarádky a přespí u nás, navíc přijedou nějací kamarádi syna známých, co jdou na ten ples taky, moc složité, já vím. Tak doufám, že budou aspoň trochu "normální".

V sobotu odpoledne jsem začala číst Mé sladké šestnácté století (dále jen Sladké stol.). Tu knížku jsem s přestávka přelouskla do půlky, četla jsem do půlnoci. Obsah se mi líbil a byla jsem ráda, že jsem ji drapla v knihovně, i když jsem čekala, že o ni bude velký zájem. Snažím se napsat recenzi na Železného krále, ale bohužel strávím sobotu tím, že budu dělat projekt do angličtiny, jen abych z něho dostala 2 mínus, protože přednes nebyl nic moc. Ale víte co? Já se to prostě naučím, nevím, jak... ale nějak se to zvládne.

Jdu se učit německé Starke verben. Nevím, proč jsem si nevybrala frájinu, sice se mi ten jazyk zdá divný a mají divné počty - myslím že 44 je 2x20+4, což je horší než čtyřiačtyřicet - ale skupina má super učitelku, co je nejlepší v celém městě. Navíc, náš gympl se "specializuje" na frájinu, ale nějak mě to tam netáhlo. Škoda, teď už by bylo těžší přejít.

Snad přežijete i pátek. Poslední otázky: Co si myslíte o Affs/SB? Chtěli byste spřátelit?

Mimochodem, tohle jsem našla kdesi přes youtoube a myslím, že je to bomba, doufám, že po těch pro mě strašných hodinách výtvarky, kdy se trápím nad tím, abych vystihla pobodu toho, koho maluju, taky jednou namaluju něco takového. http://heather12ooney4rt.tumblr.com/

Vaše Lissa


Seznámení s Wolfim

11. února 2014 v 17:59 | Wolfi |  Wolfi píše
Čaute všichni!!
Je mi moc líto, že jsem sem ještě nic nenapsala, ale poslední dobou fakt není čas, k tomu momentálně nemáme internet a jsem nemocná, takže je celkem těžký se sem dostat… Každopádně bych se vám chtěla představit.
Jsem šestnáctiletá holka někdy až moc zasněná, trošku trhlá, stydlivá a celkem líná. Mám ráda klid a pohodu. Ve volném čase maluju, zpívám a hraju na akordeon (pro ty, kdo neví, o co se jedná, tak tomu můžete říkat třeba… ozembouch). Hudbu miluju, je pro mě vším. Poslouchám všechno možný od ip-opu (francouštináři pochopí) až po klasiku. Tak například Majka Spirita, Kaliho, Avici, P!nk, System Of A Down, Passengera, Bruna Marse a od nás Tomáše Kluse. Taky sním o tom, že se jednou naučím hrát na klavír… Bohužel to zatím nevypadá moc slibně, ale naděje umírá poslední. Když je čas, tak se ráda podívám na nějaký ten film nebo seriál. Nejradši mám Jak jsem poznal vaši matku, nemůžu se dočkat, jak to všechno skončí a hltám každý nový díl. Z filmů to je třeba Harry Potter, Podivuhodný případ Benjamina Buttona, Vyměřený čas nebo LOL. Jinak mě strašně zajímá psychologie a až vystuduju gymnázium, možná se stanu zrovna psycholožkou a podívám se do mé milované Francie! Samozřejmě nesmím zapomenout na kámoše, bez nich bych si nedokázala představit svůj život. Takže zřejmě už tušíte, o čem sem budu nejvíc psát. O hudbě a to hlavně moje oblíbené písničky, skladby a různé zajímavosti, občas sem dám nějaký film nebo seriál, který se mi zalíbil a taky vás zahltím různými články o lidském myšlení.
Wolfi

Napiš nám

10. února 2014 v 19:50 | Wolfi a Lissa
Rády bychom slyšely připomínky, pokárání, pochvaly či dotazy.
Pište cokoliv, ale buďte slušní - jakékoliv sprosté příspěvky mažeme.
Těšíme se! =)

Vaše Wolfi a Lissa


Z návštěvy knihovny - 1

10. února 2014 v 19:14 | Lissa |  Z návštěvy knihovny
Zdravím, nějak jsem zapomněla přidat do meme. V pátek jsem byla v knihovně, a přinesla si:

Ptačí zpěv - Meagan Spooner

Lola a kluk od vedle - Stephanie Perkins

Mé sladké šestnácté století - Rachel Harris

Železná dcera - Julie Kagawa

- Železnou dceru jsem půjčila kamarádce, takže tu chybí. Brzy se tu objeví!
Aktualizováno: 10.2. 2014, 19:53 fotky pořízeny z mobilu, nebojte, já přijdu na to, jak je mám otočit...!

Vaše Liss


Facka po týdnu nic-nedělání

10. února 2014 v 14:29 | Lissa |  Lissina vykecávačka

Ahojte všichni!

Doufám, že se máte dobře, já se mám, řekněme to slušně, celkem blbě. Dnešní den stál za... houby.
Začalo to už ráno a já to měla tušit. Byl totiž první den po prázdninách a všichni si kupovali měsíční průkazku - tak jo, já taky. Takže náš autobus nabral asi 6 minut zpoždění, což nebylo tak zlé, protože následně na několika zastávkách nikdo nevystupoval ani nenastupoval. Řekla jsem si: "Fajn, ok. Budu ve škole 45, potkám aspoň holky, co chodí později." Ano, můj optymismus je v takových chvílích mi na nic a nesmíme zapomenout na zákony schválnosti. Ve městě na důležité velké křižovatce se něco opravuje a doprava tady je víc než děsná.Takže jsme nakonec měli 10 minut zpoždění. Skvělé. A aby toho nebylo málo, málem jsem nastoupila do špatné tramvaje.
OK, takže jsem do školy přišla, samozřejmě začalo zvonit, že je 50 a já měla šlapat do 3. patra. Jak úžasné.
Všechno proběhlo v pohodě, potkala jsem se s kámoškou, pokecaly jsme a rozešly se každá do svých tříd. Matika nebyla zase tak špatná, ale čeština dnes byla katastrofa, aspoň myslím. Psali jsme diktát s rozborem - ano, facka pro mě, když jsem si udělala jedno cvičení z netu, abych měla čisté svědomí, že jsem se na to podívala. V diktátu byly takové lahůdky jako Fylozifická fakulta Karlovy univerzity, České vysoké učení technické a Divadelní fakulta Akedemie umění. Mňamka!
Moje milovaná angličtina (sarkasmus) se dala přežít. A na dějepis přišel prosefor s 15 min spožděním, ale vypadal sklesle jako já.
Odpadl nám tělocvik, takže jsem šla zabít čas do města. Koupila jsem si horkou čokoládu v mé oblíbené cukrárně, kde s holkama trávíme nejlepší odpoledne. Poručila jsem si ji s sebou, dostala jsem ji do takového toho termo kelímku. Jakmile jsem na ni chytla, málem jsem ji vylila, protože byla horká. A jak jsem si dala doušek, pořádný doušek, spálila jsem si jazyk a celé horní patro. Úžasné!

A ke všemu je Wolfi nemocná. =(

Ale doufám, že zítra bude líp!Vaše Lissa


Nové meme - Z návštěvy knihovny

6. února 2014 v 13:28 Z návštěvy knihovny

Tak jsem z nudy vymyslela svoje vlastní meme s názvem Z návštěvy knihovy. Bude to meme občasné, do knihovny chodím jednou za měsíc.

Enjoy! =)

Vaše Lissa


V šedých tónech – Ruta Sepetysová

5. února 2014 v 14:53 | Liss |  Recenze
Tak! První recenze je na světe! Doufám, že se vám bude líbit!

Zdroje obrázků v menu:
http://www.academiaknihy.cz/eshop-images/small/saga-lartena-hroozleyho-2-ocean-krve.jpg
http://storage.albatrosmedia.cz/albatrosmedia/images/large/6bbfa4d53d7a53159121fd12017da003.jpg
http://obalky.kosmas.cz/ArticleCovers/180412_big.jpg
http://eshop.knihydobrovsky.cz/files/mod_eshop/produkty/full/m/978-80-7447-430-9_me-sladke-sestnacte-stoleti_852056c32cb6826b79f9e64d4502e959.jpg