Leden 2014

Konečně!

29. ledna 2014 v 20:33 | Lissa |  Lissina vykecávačka
Konečně je to, na co jsem se tak dlouho těšila. Je zveřejněn oficiální trailer k filmu Hvězdy nám nepřály.... Teď tak přemýšlím, že jsem knížku nezařadila v úvodu do mých oblíbených. Musím to napravit.

A tady je trailer. Okay?:

Vaše Lissa


Těžký život středoškoláků

28. ledna 2014 v 18:28 | Lissa |  Lissina vykecávačka
Ahoj! Zdravím všechny!

Omlouváme se s Wolfi, že jsem nic nepřidáváme, ale nějak nestíháme. Tolik písemek, co bylo předminulý týden, nás úplně vyčerpalo. Pololetka z matiky, test ze zeměpisu, fyziky, biologie, dějepisu, chemie, slohovka z češtiny... byla to menší katastrofa. Navíc jsme doladily vysvědčení (já jsem s ním spokojená, ne nebudu se chlubit... =D) tím, že jsme se učily těsně před hodinou (jasně, většinou, to nemůžeš popřít! =) ) ...

Já, Liss/a, se snažím napsat recenzi, ale většinu času trávím u quillingu, hledáním brigád a rozesíláním životopisů. Nakonec jsme našla dobrovolnickou činnost, což po těch odmítnutí, kvůli mému věku, dostatku brigádníků a další výmluv, je skvělé. Navíc na mém nejoblíbenějším místě - v knihovně. Třikrát hurá!!!

Na čtení moc času nezbývá, už se těším na prázdniny. Zrovna před chvílí mi přišlo uozornění, že na mě v knihovně čeká Ptačí zpěv. Jéééj!!! =D A hlavně se snažím udělat nějakou tu recenzi (vím, že se opakuju), takže omluvte její kvalitu, jsem začátečník.

A abych nezapomněla, tady je kanál našich kamarádek:
Jsou na něm super věci, třeba mléčná challenge, která je dost nechutná, je super. Jasně, tyhle dvě věty si protiřečí, ale je to prostě dobry video...

Moc se omlouváme za naši nepřítomnost.
Jde se dodělat recenze!


Vaše Lissa


Lissin úvod

27. ledna 2014 v 15:15 | Liss |  Lissina vykecávačka
Jak začít? Opravdu nemám tušení. Asi říct něco málo o sobě.
Moje přezdívka je Liss (či Lissa), podle anglické "verze" mého jména, což je náhodou stejné jméno hlavní hrdinky mojí oblíbené série, ze které jsem zatím přečetla jen dvě knihy, protože ostatní knihy jsou neustále půjčené a ne a ne se k nim dostat - ano, Vampýrská akademie patří k mým oblíbeným sériím. Moje nejoblíbenější knížka knížky jsou Pýcha a předsudek, Jane Eyre, Velký Gastby, V šedých tónech, Divergence... a seznam se stále rozrůstá! (Mimochodem, jsem milovník tří a více teček na konci věty...)
A kromě vůně knížek a horkého kakaa jsem trošililinku blázen do hudby, nejvíce se mi líbí The Florence and The Machine, AC/DC, Lindsey Striling, Tyler Ward, Lana Del Rey… zvláštní kombinace, nemyslíte? Dál jsem blázen do quillingu, budu se snažit něco zveřejnit hned, jak to bude vypadat k světu. Do mých koníčků patří psaní povídek, které (ku podivu ostatních) nikdy nedokončím, stokrát předělám a nakonec smažu - upozorňuji předem, že na blog žádné svoje povídky přidávat nebudu.
Zvláštní místo v tomto výčtu mých koníčků patří ještě e-pals, kde jsem se seznámila s několika úžasnými lidmi, se kterými si mám co říct a těším se, až se s nimi někdy setkám, i když jsou z Rakouska, Srí Lanky, Austrálie, Srbska, Itálie, Španělska… Mám vás ráda, pokud tohle čtete!
A dál tu máme postcrossing, což je super koníček, který velmi leze do peněz, kvůli zdražení známek - známka do Evropy stojí 25,- Kč a známka do "světa" stojí 30,-Kč!
Asi byste měli vědět, že si tady budu (celkem často) vylévat srdíčko, pokoušet se napsat nějakou tu recenzi na dobru knížku a pokoušet zkritizovat knížku, co stála za nic...
A to bude zatím asi všechno.
Ještě vás poprosím, abyste nepsali vulgární komentáře a chovali se slušně. Děkuju.


Vaše Lissa

Zdroje obrázků v menu:
http://www.academiaknihy.cz/eshop-images/small/saga-lartena-hroozleyho-2-ocean-krve.jpg
http://storage.albatrosmedia.cz/albatrosmedia/images/large/6bbfa4d53d7a53159121fd12017da003.jpg
http://obalky.kosmas.cz/ArticleCovers/180412_big.jpg
http://eshop.knihydobrovsky.cz/files/mod_eshop/produkty/full/m/978-80-7447-430-9_me-sladke-sestnacte-stoleti_852056c32cb6826b79f9e64d4502e959.jpg